علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی

علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی

علت پخش نشدن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی

عوامل متعددی در علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی نقش دارد. ما دراین مقاله از تعمیرکار سبز قصد داریم تا شما را با این عوامل آشنا کنیم. این وسیله امروزه نقش پررنگی را در زندگی جوامع بشری دارد. به نحوی که شاید تا چند سال آینده، دیگر شستن ظروف با دست به کلی منسوخ شود. این وسیله ی پرکاربرد در خانه، ادارات، رستوران ها و هر جای دیگری که ظروفی برای شستن وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کمک آن کارها سریعتر انجام می شود و در نتیجه علاوه بر آب و انرژی در زمان هم صرفه جویی می گردد.

این وسیله مانند تمام وسایل برقی روش استفاده و نگهداری به خصوصی دارد. آگاهی از این روش ها به کارکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر آن کمک زیادی می کند. ما درمقالات مختلفی از تعمیرکار سبز، برآن شدیم تا اطلاعات تخصصی و عمومی مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهیم. شما با مطالعه ی این مقالات مختلف که هم در مورد لباسشویی و هم در مورد  ظرفشویی می باشد، اطلاعات جامع و مفیدی را کسب خواهید کرد.

برای بهره گیری از این مطالب مهم و کاربردی مطالعه ی  سایر مقالات‌ تعمیر کار سبز را به شما پیشنهاد می کنیم.  امروز در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی چه چیزهایی می تواند باشد.

 

1-خراب شدن قطعه ی دیسپنسر

قطعه ی Dispenser یک قطعه ی کاربردی و مهم در دستگاه است. رقیق سازی و پخش مواد شوینده وظيفه ی اساسی این قطعه به شمار می‌آید. روشن است که اگر این قطعه عملکرد درستی ارائه نکند. علاوه بر عدم پخش مواد شوینده در روند باز و بسته شدن درب دستگاه هم تاثیرگذار خواهد بود. برای تعمیر این قطعه یا حتی تعویض آن باید از یک تعمیرگاه معتبر ومجاز کمک بگیرید. دیسپنسر در یک نقطه ی خاص در زمان  شست و شو با برنامه ی مشخص دستور باز کردن قرص را دریافت می کند. ولی اگر چرخه ی شست و شو قبل از رسیدن به این نقطه و زمان مشخص متوقف گردد دیسپنسر دیگر عمل نخواهد کرد.همین باعث حل نشدن کامل قرص یا مواد شوینده در دستگاه می شود.

این مطلب پیشنهاد می شود  دلایل حل نشدن کامل قرص درماشین ظرفشویی

 

 

2-گیر کردن بازوهای شست وشو به ظروف

این عامل یکی از “علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی” است. برای جلوگیری از این مسئله لازم است دست به اقدامی ساده بزنید. بعد از اینکه ظروف را در دستگاه ظرفشویی چیدید، با دست  بازوهای آبپاش را بچرخانید تا از آزاد بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

 

3-مسدود شدن مسیر مواد شوینده

گاه با گذشت زمان، مسیر ورود مواد شوینده ممکن است دچار انسداد و گرفتگی شود. در این حالت به راحتی مواد شوینده وارد دستگاه نمی گردد و در نهایت به خوبی حل نمی‌شود و ظرف ها به صورت کامل تمیز نمی شوند. استفاده مکرر از مواد شوینده ی نامناسب و نامرغوب که دارای ناخالصی های زیادی است باعث بروز این مشکل می شود.

 

4-چیدمان اشتباه ظروف

اگر ظروف به صورت اشتباه چیده شود می تواند یکی ازعوامل حل نشدن پودرشوینده یا قرص شوینده باشد. اگر ظروف را به نحوی بچینید که جلوی درب ورودی را بگیرد درب به سختی باز خواهد شد. به این ترتیب مواد شوینده اصلا وارد دستگاه نمی گردد تا بخواهد در آب حل شود. پس در چیدن ظروف نهایت دقت را داشته باشید.

 

5-بروز خطا و ارور درماشین ظرفشویی

اگر در زمان شست و شو، دستگاه پیام ارور یا خطا صادر کند باعث توقف عملکرد آن خواهد شد. به دلیل این عملکرد ناقص ممکن است مواد شوینده استفاده نشده باشد.چون چرخه ی شست و شو باید در مدت زمان خاصی اجرا شود تا به مرحله ی استفاده از آن برسد.

این مطلب پیشنهاد می شود  علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

 

6-تنظیم برنامه ی صحیح

باید از برنامه ی مناسب برای شست و شو استفاده کنید. چون بعضی از برنامه ها که مدت زمان کمتری دارند از مواد شوینده در چرخه کار خود استفاده نمی کنند. زمانی که برنامه ی شست و شو در دستگاه را انتخاب می کنید، برنامه هایی با مدت زمان بیشتر از پنجاه دقیقه را انتخاب کنید. اگر برای شستن ظروف زمان کافی ندارید پس سعی کنید در زمان دیگری این کار را انجام دهید تا مجبور نباشید برنامه هایی با زمان کوتاه را انتخاب کنید.

 

7-گیر کردن کلید سوئیچ ماشین ظرفشویی

درب جایگاه مواد شوینده با یک سوئیچ کنترل می شود.اگر سوئیچ گیر کند می تواند دلیل پخش نشدن آن باشد. برای اینکه از آزاد بودن کلید سوئیچ مطمئن شوید، سوئیچ را با کمک پارچه ای مرطوب کنید. بعد آرام آن را حرکت دهید سپس خشکش کنید و مجدد دستگاه را روشن نمایید.اگر با این روش مسئله برطرف نشود نیازمند بررسی توسط یک تکنسین تعمیرات است.

 

8-استفاده از آب سرد

فرمولاسیون این مواد جوری طراحی شده که در آب گرم شروع به حل شدن می کند وغالبا در آب سرد حل نمی شود. استفاده از آب سرد در روند شست و شو از عوامل حل نشدن پودر شوینده یا قرص شوینده در این وسیله است. این دما نباید کمتر از 110_115درجه ی فارنهایت باشد. برای اینکه نتیجه ی دلخواه خود را بگیرید از زمان طولانی و داغترین درجه ی آب استفاده کنید.

 

9-مواد شوینده ی نامناسب

در خریدن مواد شوینده به استاندارد و مناسب بودن آن توجه کنید.اگر شوینده ی نامناسب و نامرغوبی را انتخاب کنید. نتیجه ی رضایت بخشی در انتهای شست و شو عاید شما نخواهد شد.اگر تاریخ انقضای آن گذشته باشد، درنتیجه ی پایانی شست و شو تاثیرمنفی خواهد داشت.

منبع:تعمیرکار سبز

تعمیرکار سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *